jadłospis

Nawigacja

O przedszkolu

Witamy na naszej stronie

Regulamin rekrutacji do Miejskiego Przedszkola w Sieniawie

  • zasady, tryb, postępowanie, dokumentacja

 

 

Podstawy prawne:

  1. Podstawa prawna: 
    1.Art. 131, art. 153 ust. 1 i 2, art. 158 ustawy z dnia 14 grudnia - Prawo Oświatowe ( Dz. U. z 2017r.

    poz. 59, poz. 949, poz. 2203)

  2. Uchwała Rady Miejskiej nr XXV/160/2017 z dnia 17 marca 2017r.

  3. Zarządzenie Nr 0050/6/2018 Burmistrza Miasta i Gminy Sieniawa z dnia 29 stycznia 2018r.

  4. Statut Miejskiego Przedszkola w Sieniawie

 

 

Rozdział I

Postanowienia ogólne

 

§ 1.

  1. Regulamin nie dotyczy przyjęcia dziecka do przedszkola w trakcie roku szkolnego.
    W tym przypadku decyzję o przyjęciu do przedszkola podejmuje dyrektor przedszkola.

  2. Zapisy Regulamin Rekrutacji do Miejskiego Przedszkola w Sieniawie, zwany dalej „Regulaminem”, określa ogólne zasady przyjmowania kandydatów do przedszkola, tryb postępowania rekrutacyjnego, kryteria naboru, rodzaj dokumentów niezbędnych w postępowaniu rekrutacyjnym oraz zakres uprawnień i obowiązków Komisji Rekrutacyjnej. Regulamin stosuje się do dzieci posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, których rodzice ubiegają się o przyjęcie dziecka do Miejskiego Przedszkola w Sieniawie, ze względu na to, że przedszkole jest publiczną placówką ogólnodostępną.

  3. Rejestracja kandydatów do przedszkola odbywa się w formie bezpośredniej w przedszkolu.

  4. Rekrutacja do przedszkola prowadzona jest na wolne miejsca. Informację o liczbie wolnych miejsc na dany rok szkolny podaje do publicznej wiadomości dyrektor przedszkola. Informacja umieszczana jest na stronie internetowej przedszkola oraz
    na tablicy ogłoszeń w przedszkolu. Informacja podawana jest przed terminem rekrutacji, po rozpatrzeniu deklaracji rodziców o kontynuowanie wychowania przedszkolnego przez dzieci uczęszczające już do przedszkola.

  5. Dyrektor przedszkola podaje do publicznej wiadomości w formie ogłoszonego komunikatu informacje o terminie rekrutacji, kryteriach, wymaganych dokumentach i warunkach przyjęcia dziecka do przedszkola. Komunikat jest publikowany na stronie internetowej oraz na tablicy ogłoszeń w przedszkolu.

  6. Postępowanie rekrutacyjne przeprowadza Komisja Rekrutacyjna, powoływana przez dyrektora przedszkola.

  7. Przedszkole prowadzi nabór w oparciu o zasadę powszechnej dostępności.

  8. Postanowienia niniejszego regulaminu dotyczą wniosków, w których wskazano Miejskie Przedszkole w Sieniawie jako przedszkole pierwszego wyboru.

§ 2.

1. Ilekroć w regulaminie jest mowa o:

  1. przedszkolunależy rozumieć Miejskie Przedszkole w Sieniawie

  2. dyrektorze należy rozumieć Dyrektora Miejskiego Przedszkola w Sieniawie

  3. Komisji Rekrutacyjnejnależy rozumieć komisję powołaną przez dyrektora przedszkola w celu przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego;

  4. kryteriach należy przez to rozumieć kryteria określone w art. 20 c ust. 1 ustawy o systemie oświaty oraz kryteria określone dla drugiego etapu postępowania rekrutacyjnego Uchwałą nr XXV/160/2017 z dnia 17 marca 2017r.

  5. liście przyjętychnależy przez to rozumieć listę kandydatów, które zostały zakwalifikowane przez Komisję Rekrutacyjną i złożyły wymagane dokumenty
    we właściwym czasie;

  6. liście nieprzyjętychnależy rozumieć listę dzieci niezakwalifikowanych do przyjęcia
    z powodu braków formalnych w dokumentacji rekrutacyjnej lub z powodu otrzymania niższej liczby punktów, niż minimalna wartość kwalifikująca do przyjęcia;

  7. wielodzietności rodzinynależy przez to rozumieć rodzinę wychowującą troje i więcej dzieci;

  8. samotnym wychowywaniu dzieckanależy przez to rozumieć, że dziecko jest wychowywane przez pannę, kawalera, wdowę, wdowca, osobę pozostającą
    w separacji orzeczonej prawomocnym wyrokiem sądu, osobę rozwiedzioną, chyba, że osoba taka wychowuje wspólnie co najmniej jedno dziecko z jego rodzicami;

  9. wniosku o przyjęcienależy rozumieć dokument opracowany na potrzeby rekrutacji do Miejskiego Przedszkola w Sieniawie.

Rozdział II

Zasady rekrutacji

§ 3.

1. Do przedszkola przyjmowane są:

  1. dzieci w wieku od 3 do 6 lat;

  2. w wyjątkowych wypadkach może być przyjęte dziecko 2,5 – letnie.

  1. Podstawą udziału w postępowaniu rekrutacyjnym jest złożenie wniosku, który można pobrać bezpośrednio w placówce od dnia 1 marca każdego roku i złożyć do 31 marca.

  2. Wnioski złożone po terminie nie będą rozpatrywane.

  3. Wnioski niekompletne, wypełnione nieprawidłowo nie będą rozpatrywane.

  4. Godziny pobytu dziecka w przedszkolu zadeklarowane we wniosku są wiążące przy podpisywaniu umowy. Dopuszcza się zmiany tylko w szczególnych przypadkach.

  5. Po ogłoszeniu wyników rekrutacji rodzic dziecka zobowiązany jest do podpisania umowy, w sprawie świadczenia usług przez publiczne przedszkole na dany rok szkolny, w terminie wyznaczonym przez dyrektora placówki.

  6. W przypadku składania wniosków o przyjęcie do przedszkola do większej liczby placówek, rodzic określa preferencje co do kolejności przyjęcia.

§ 4.

1. Postępowanie rekrutacyjne składa się z następujących etapów:

  1. zarejestrowanie kandydata w siedzibie przedszkola;

  2. postępowanie rekrutacyjne przeprowadzane przez Komisję Rekrutacyjną;

  3. podanie do publicznej wiadomości, poprzez umieszczenie w widocznym miejscu w siedzibie przedszkola listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych do przedszkola;

  4. postępowanie odwoławcze;

  5. postępowanie uzupełniające, w przypadku, gdy po przeprowadzeniu podstawowej rekrutacji przedszkole dysponuje nadal wolnymi miejscami.

§ 5.

1. Do przedszkola przyjmuje się kandydatów zamieszkałych na terenie Miasta i Gminy Sieniawa

2. W przypadku większej liczby kandydatów spełniających warunek, o którym mowa w § 5 ust. 1, niż wolnych miejsc w przedszkolu przeprowadza się pierwszy etap postępowania rekrutacyjnego. W pierwszym etapie postępowania rekrutacyjnego są brane pod uwagę łącznie następujące kryteria:

  1. wielodzietność rodziny;

  2. niepełnosprawność kandydata;

  3. niepełnosprawność jednego z rodziców kandydata;

  4. niepełnosprawność obojga rodziców kandydata;

  5. niepełnosprawność rodzeństwa kandydata;

  6. samotne wychowywanie kandydata w rodzinie;

  7. objęcie kandydata pieczą zastępczą.

Powyższe kryteria mają jednakową wartość. Komisja na potrzeby uporządkowania
w kolejności od największej liczby punktów do liczby najmniejszej przyjmuje dla każdego kryterium wartość – „ 1”.

3. W przypadku równorzędnych wyników uzyskanych na pierwszym etapie postępowania rekrutacyjnego i wystąpienia niemożności wyboru kandydatów, gdyż ich liczba przekracza liczbę miejsc, komisja przeprowadza dla tej grupy drugi etap postępowania rekrutacyjnego.

4. W drugim etapie postępowania rekrutacyjnego uwzględnia się kryteria określone przez organ prowadzący, które mają jednakową wartość. Są to następujące kryteria:

1) oboje rodzice (prawni opiekunowie) albo rodzic samotnie wychowujący dziecko pozostają w zatrudnieniu w ramach pracowniczego stosunku pracy, samozatrudnienia, wykonują pracę na podstawie umów cywilnoprawnych, prowadzą gospodarstwo rolne lub pozarolniczą działalność gospodarczą.

2) czas pobytu dziecka w przedszkolu wyniesie 5 i więcej godzin dziennie;

3) rodzeństwo dziecka korzysta z opieki edukacyjnej w tym przedszkolu

 

5. W przypadku, gdy wszyscy kandydaci zamieszkali w gminie są przyjęci do przedszkola pierwszego wyboru, a przedszkole dysponuje wolnymi miejscami, przeprowadza się na zasadach określonych w § 4 postępowanie rekrutacyjne dla kandydatów, którzy nie zostali przyjęci do innych przedszkoli na terenie gminy.

6. Do przedszkola mogą być przyjęci kandydaci zamieszkali poza obszarem gminy, jeżeli po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego przedszkole nadal dysponuje wolnymi miejscami. W przypadku większej liczby kandydatów zamieszkałych poza obszarem gminy przeprowadza się postępowanie rekrutacyjne na zasadach określonych w § 5 ust. 2 – 4 regulaminu.

7. Publikacja wyników naboru odbędzie się po zakończeniu prac Komisji Rekrutacyjnej, jednak nie później niż do 20 kwietnia br. do godz. 15.00 Poprzez zamieszczenie list dzieci przyjętych i nieprzyjętych do danego przedszkola na tablicy ogłoszeń.

8. Jeżeli po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego przedszkole nadal posiada wolne miejsca, dyrektor przedszkola od 2 do 10 maja br. przeprowadza postępowanie uzupełniające, które kończy się 18 mają br. ustaleniem i podaniem do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych. Postępowanie uzupełniające przeprowadza się na zasadach określonych w tym rozdziale.

Rozdział III

Wymagana dokumentacja na potrzeby rekrutacji

§ 6.

1. Podstawą udziału w postępowaniu rekrutacyjnym do przedszkola jest złożenie wniosku
o przyjęcie do przedszkola wraz z wymaganymi załącznikami.

2. Wniosek pobiera się bezpośrednio u dyrektora przedszkola.

3. Wypełniony wniosek wraz z załącznikami składa się we wskazanym terminie do dyrektora przedszkola pierwszego wyboru.

4. Do wniosku dołącza się opcjonalnie:

  1. oświadczenie o wielodzietności rodziny kandydata;

  2. orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego wydane ze względu na niepełnosprawność kandydata;

  3. orzeczenie o niepełnosprawności rodzica/opiekuna lub rodziców/opiekunów kandydata lub orzeczenie równoważne w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych ( t.j. Dz.U. z 2011 r. Nr 127, poz. 721 ze zm.);

  4. prawomocny wyrok sądu rodzinnego orzekającego rozwód lub separację lub akt zgonu oraz oświadczenie o samotnym wychowywaniu dziecka oraz niewychowywaniu żadnego dziecka wspólnie z jego rodzicem;

  5. dokument poświadczający objęcie dziecka pieczą zastępczą zgodnie z ustawą
    o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej ( t.j. Dz.U. z 2013 r., poz. 135
    ze zm.);

  6. zaświadczenia/oświadczenie o zatrudnieniu rodziców;

     

5. Dokumenty, o których mowa w § 6 ust. 4 pkt 1 - 5 składa się w oryginale, notarialnie poświadczonej kopii albo w postaci urzędowo poświadczonego zgodnie z art. 76a §1 Kpia odpisu lub wyciągu z dokumentu, a także w postaci kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez rodzica kandydata.

6. Oświadczenia, o których mowa w § 6 ust. 4 pkt 1 i pkt 4 składa się pod rygorem odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych zeznań. Składający oświadczenie jest obowiązany do zawarcia klauzuli następującej treści: Jestem świadomy odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych zeznań”.

7. Przewodniczący Komisji Rekrutacyjnej może żądać od rodziców/ opiekunów dokumentów potwierdzających okoliczności zawarte w oświadczeniach. Przewodniczący wskazuje termin dostarczenia żądanych potwierdzeń.

8. Przewodniczący Komisji Rekrutacyjnej może zwrócić się do burmistrza miasta właściwego ze względu na miejsce zamieszkania kandydata o potwierdzenie okoliczności przedstawionych w oświadczeniach rodzica/opiekuna. Oświadczenie o samotnym wychowywaniu dziecka może być zweryfikowane w drodze wywiadu, o którym mowa w art. 23 ust. 4a ustawy z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych.

9. Odmowa przedłożenia dokumentów, o które zwrócił się Przewodniczący Komisji Rekrutacyjnej jest równoznaczna z rezygnacją z udziału w rekrutacji, natomiast odmowa dostarczenia innych dokumentów pozbawia możliwości korzystania z pierwszeństw przyjęcia określonego w kryteriach naboru.

 

Rozdział IV

Procedura odwoławcza

§ 7.

1. W terminie 7 dni od podania do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych
i kandydatów nieprzyjętych, rodzic kandydata/opiekun może wystąpić do komisji Rekrutacyjnej z pisemnym wnioskiem o sporządzenie uzasadnienia odmowy przyjęcia dziecka do przedszkola.

2. Uzasadnienie sporządza komisja Rekrutacyjna w terminie 5 dni od dnia wystąpienia
z wnioskiem o uzasadnienie.

3. Rodzic kandydata, w terminie 7 dni od dnia otrzymania uzasadnienia może wnieść do dyrektora przedszkola odwołanie od rozstrzygnięcia Komisji Rekrutacyjnej. Obowiązuje forma pisemna.

4. Dyrektor przedszkola rozpatruje odwołanie od rozstrzygnięcia Komisji Rekrutacyjnej
w terminie 7 dni od dnia otrzymania odwołania.

Rozdział IV

Przepisy przejściowe i postanowienia końcowe

§ 9.

1. Zmiany do Regulaminu wprowadzane są na zasadach obowiązujących przy jego wprowadzeniu.

 

 

Bernadeta Ciurko

dyrektor przedszkola

 

 

 

 

 

 

Zarządzenie nr 2/2018

Dyrektora Miejskiego Przedszkola w Sieniawie

z dnia 23.02.2018r.

W sprawie postępowania rekrutacyjnego na rok szkolny 2018/19

 

 

Działając na podstawie:

 

  • Ustawy z dnia 14 grudnia 2016r. - Prawo Oświatowe (Dz. U. z 2017r. Poz 59, 949 i 2203)

     

  • Uchwały nr XXV/160/2017 Rady Miejskiej w Sieniawie z dnia 17 marca 2017r. w sprawie określenia kryteriów rekrutacji wraz z liczbą punktów w postępowaniu rekrutacyjnym do publicznego przedszkola i oddziałów przedszkolnych w publicznych szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Sieniawa oraz dokumentów niezbędnych do potwierdzenia tych kryteriów

     

  • Zarządzenia nr 0050/6/2018 Burmistrza Miasta i Gminy Sieniawa z dnia 29 stycznia 2018r. W sprawie określenia terminów przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego na rok szkolny 2018/2019, do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz do klas pierwszych szkół podstawowych, prowadzonych przez Gminę Sieniawa

     

  • Regulaminu Rekrutacji dzieci do Miejskiego Przedszkola w Sieniawie

 

§ 1

Rekrutacja do Miejskiego Przedszkola w Sieniawie na rok szk. 2018/2019 zostanie przeprowadzona zgodnie z harmonogramem określonym w Zarządzeniu nr 0050/6/2018 Burmistrza Miasta i Gminy Sieniawa z dnia 29 stycznia 2018r. w sprawie określenia terminów przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego na rok szkolny 2018/2019, do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz do klas pierwszych szkół podstawowych, prowadzonych przez Gminę Sieniawa.

 

§ 2

Ogólna liczba wolnych miejsc: 18

 

§ 3

Zarządzenie wchodzi w życie z dniem 23.02.2018r

 

 

 

 

 

ZAPISY DO PRZEDSZKOLA NA ROK SZKOLNY 2016/17 ODBĘDĄ SIĘ W DNIACH01.03.2016 - 31.03.2016. PROSZĘ ZAINTERESOWANYCH RODZICÓW O POBIERANIE KART ZAPISU U DYREKTORA PRZEDSZKOLA                          W WYZNACZONYM TERMINIE.

 

Miejskie Przedszkole w Sieniawie jest placówką dwuoddziałową. Maluchy to dzieci w wieku 2,5 - 3 lata oraz starszaki 4 - 5 latki. Każda grupa liczy  po 18 dzieci. Przedszkole jest czynne codziennie od poniedziałku do piątku w godz. od 7.00 do 16.00.

zalety przedszkola:

- Małe grupy dzieci zbliżonych wiekowo, co sprawia że nasze maluchy nie pozostają anonimowe, indywidualne potrzeby i oczekiwania dzieci są na bieżąco analizowane i zaspokajane;

- Dobór dzieci do grup następuje w sposób sprzyjający adaptacji do przedszkola, dzieci nowo przyjęte mają możliwość zżycia się z grupą przedszkolną według własnego rytmu, dajemy im czas na łagodny start w życie w grupie rówieśniczej;

- Posiadamy program adaptacyjny, który przewiduje m.in. organizację  tzw.  "dni otwartych"  w przedszkolu, kiedy to maluchy wraz z rodzicami uczestniczą w zabawach i zajęciach  dla nich przeznaczonych organizowanych przez nauczycielki przedszkola;

- Jesteśmy placówką nieferyjną tzn.  w okresie ferii zimowych, świątecznych oraz w wakacje ( m-c lipiec)  przedszkole jest czynne;

- Wysokość opłat za przedszkole jest  dostosowana do potrzeb i możliwości finansowych rodziców/ prawnych opiekunów., 

 9.00 -  14.00 są to godziny przeznaczone na bezpłatną realizację podstawy programowej wychowania przedszkolnego. Opłata za pozostałe godziny zajęć  wynosi 1 zł za każdą. W przypadku nieobecności dziecka w przedszkolu  następuje zwrot zarówno opłaty godzinowej jak i opłaty za wyżywienie. Rodziny

w szczególnie trudnej sytuacji finansowej mogą ubiegać się  sfinansowanie kosztów wyżywienia dziecka w przedszkolu przez MGOPS w Sieniawie;

- W przedszkolu zatrudniona jest wykwalifikowana i doświadczona kadra pedagogiczna, która systematycznie poszerza swoje kwalifikacje poprzez udział

w różnych formach kształcenia nauczycieli.

- Przy przedszkolu znajduje się plac zabaw, na który składają się zarówno teren zielony jak i nawierzchnia twarda doskonale nadająca się do zabawy wszelkiego rodzaju pojazdami (jeździki, trójkołowce, hulajnogi, samochody) znajdującymi się w wyposażeniu przedszkola.

- Bezpieczne i kolorowe sale dostosowane do potrzeb i możliwości dzieci, wyposażone w klimatyzację, atestowane zabawki, stale uzupełniane          

w nowości. 

- Współpraca z poradnią Psychologiczno - Pedagogiczną w Przeworsku w zakresie diagnozy dzieci.

- Nawiązujemy kontakty z instytucjami w środowisku lokalnym, poszukujemy sponsorów;

- Uczestniczymy w akcjach charytatywnych oraz ogólnopolskich akcjach na rzecz przedszkoli ;

- Poznajemy bliższą i dalszą oklicę poprzez częste wyjazdy rekreacyjno - integracyjne oraz wycieczki turystyczno krajoznawcze.- włączamy rodziców dzieci w życie przedszkola angażując ich w organizację imprez i uroczystości przedszkolnych, chętnie korzystamy z wszelkich inicjatyw z ich strony na rzecz przedszkola.

- W przedszkolu odbywają się nieodpłatne  zajęcia dodatkowe z  j. angielskiego oraz religii - grupa starsza (4-5 latki)  Zajęcia w grupie młodszej   są płatne - rodzice podpisują  indywidualnie umowy z wybraną szkołą językową 

Aktualności

Kontakt

  • Miejskie Przedszkole w Sieniawie
    ul. Kościuszki 10, 37-530 Sieniawa
  • (+16) 622 70 57

Galeria zdjęć